Rosnąca popularność tematyki związanej ze współczesną TRIZ tym razem zaprowadziła nas do radia. Dr Sergey Yatsunenko był gościem poniedziałkowego (14.08.2017) programu „Rynek opinii” w Radiu Dla Ciebie, podczas którego opowiedział o współczesnym wydaniu metodyki, a także korzyściach płynących ze stosowania pragmatycznych innowacji. Liczymy, że już niedługo pojawimy się w kolejnych programach.

Nagrania z audycji można posłuchać poprzez stronę internetową radia:
Rynek opinii: start-upy

Już w najbliższy poniedziałek (14.08.2017) o godzinie 19:00 dr Sergey Yatsunenko będzie jednym z gości audycji „Rynek opinii”, poruszającej tematykę gospodarki, nauki, rozwoju oraz innowacji, w Radiu Dla Ciebie, podczas której opowie o współczesnej TRIZ i korzyściach płynących z wykorzystywania pragmatycznych innowacji. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Audycji można posłuchać poprzez stronę internetową radia:
www.rdc.pl

Już 12 września 2017 odbędzie się R&D Summit! Jest to coroczne spotkanie szefów R&D, liderów i managerów zarządzających obszarami innowacji, strategii i technologii w Polsce i na świecie. Konferencja poświęcona jest najnowszym trendom i narzędziom R&D a także budowaniu ekosystemów innowacji. Odbywa się z udziałem wybitnych ekspertów-praktyków. Udział w konferencji to szansa na zaprezentowanie się w ekskluzywnym gronie liderów R&D.
Wśród tegorocznych prelegentów znajdą się liderzy R&D z takich firm jak m.in. Shell, Unilever, Siemens, Tauron, Enel, Mastercard, Sony. W ciekawej formule: dynamicznych wystąpień eksperckich, debaty szefów R&D oraz roundatbles – moderowanych stolików eksperckich omówimy to, co jest na topie w obszarze R&D w Polsce oraz na świecie.

W programie m.in. wystąpienia międzynarodowych ekspertów-praktyków takich jak:
• dr Graham Cross, Director of Commercial Alliances and Supplier Innovation, UNILEVER
• Carianne Schamhart, Technology Portfolio Advisor, SHELL
• Sven Scheuble, Vice President and Head of Technology to Business, SIEMENS-AG
• Jarosław Broda, Vice President, Tauron Polska Energia
• Magdalena Jackowska-Rejman, CEO, techBrainers
• Luca Seletto, Head of Startup Initiatives Innovation & Sustainability, ENEL
• Prof. Sergey Ikovenko, President, International TRIZ Association (MATRIZ)
• I wielu innych…

Niewątpliwie wszyscy, którym kwestia innowacji, współpracy korporacja-startup oraz współtworzenia ekosystemu innowacji jest bliska, zyskają podczas konferencji okazję, by nie tylko zaktualizować informacje w tym obszarze, ale także aby nawiązać interesujące kontakty biznesowe. Szczegóły wydarzenia oraz formularz rejestracji na stronie: www.rdsummit.pl

Szczegóły wydarzenia oraz formularz rejestracji na stronie:
www.rdsummit.pl

Konferencja odbędzie się 12 września 2017 w przestrzeni The Heart Warsaw w budynku Warsaw Spire na 38 piętrze.

PARTNER GŁÓWNY WYDARZENIA:
Tauron Polska Energia
PARTNER:
Siemens
PARTNERZY MERYTORYCZNI:
The Heart | Innovatika | Crido Taxand | Novismo | Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Uniijnych
PATRONATY HONOROWE:
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju | Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Zapraszamy do obejrzenia R&D Summit 2016

Do zobaczenia na R&D Summit 2017!


Mamy przyjemność zaprosić Państwa na seminarium “Wprowadzenie do współczesnej TRIZ”.
Podczas seminarium słuchacze dowiedzą się, dlaczego TRIZ jest uważany za naukę o innowacjach oraz w jaki sposób kontrolowane i ukierunkowane innowacje przyczyniają się do rozwoju firmy. Kurs zapewnia również podstawową wiedzę, potrzebną by zrozumieć i efektywnie zastosować narzędzia, które będą przedstawione w kolejnych kursach TRIZ na I, II i III stopień.

Więcej informacji i formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie:
Strona seminarium “Wprowadzenie do współczesnej TRIZ”


W dniu 12 maja 2017 Novismo wraz z Gateopen Innovation przeprowadziło w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach seminarium - w ramach Regionalnej Strategii Innowacji - dotyczące efektywnego i pragmatycznego zarządzania innowacjami na podstawie współczesnej Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań. Główną częścią seminarium był wykład dr. Sergeya Yatsunenko dotyczący szans i możliwości płynących z powszechnego zastosowania narzędzi współczesnej TRIZ oraz poruszający podstawowe zagadnienia metodyki wraz z przykładami jej zastosowań, a także studiami przypadku. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele administracji lokalnej, organizacji pozarządowych oraz uczelni wyższych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu, duże zainteresowanie prezentowaną tematyką i bardzo pozytywny odzew. Liczymy, że podjęcie wzajemnej współpracy przyniesie wiele korzyści regionowi, a także istotnie przyczyni się do podniesienia polskiej innowacyjności.Przed nami pierwsze w Polsce otwarte seminarium na II stopień wiedzy TRIZ. To doskonała okazja, aby zapoznać się z poruszanymi tam tematami. Współczesna TRIZ to nie tylko narzędzia innowacji produktowej.Przypominamy, że we wrześniu bieżącego roku w Krakowie spotkają się praktycy i teoretycy innowacyjności skupieni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu MA TRIZ. Konferencja TRIZfest 2017 ma charakter otwarty, mile widziani są wszyscy zainteresowani tematyką efektywnego opracowywania i wdrażania przełomowych nowości w różnych dziedzinach gospodarki. To wyjątkowa okazja osobistego spotkania i posłuchania najlepszych z najlepszych w dziedzinie wynalazczości i innowacyjności.
Tegoroczna konferencja zapowiada się szczególnie ciekawie: wpłynęło wyjątkowo dużo wystąpień z całego świata. Zapraszamy do rejestracji, do zobaczenia we wrześniu w Krakowie!

Rejestracja na TRIZfest2017

Dziękujemy za uwagę wszystkim uczestnikom wczorajszego webinarium. Jeszcze raz przepraszamy za niezależne od nas przerwy w transmisji. Tych, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu na żywo, zapraszamy do oglądania zapisu, który znajduje się pod linkiem https://youtu.be/b6rGW--3Mvc.Zapraszamy też do lektury artykułu na temat wczoraj omawianego przykładu:
TRIZ i nietechniczne dziedziny

Podczas naszych prezentacji i seminariów często padają pytania o zastosowania TRIZ w dziedzinach odległych od techniki. O ile klasyczna TRIZ istotnie była skupiona na problemach czysto technicznych, to od czasu swego powstania rozwinęła się tak intensywnie i wielokierunkowo, że zakres jej zastosowań jest obecnie znacznie szerszy niż kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Zatem – tak! Narzędzia współczesnej TRIZ mogą mieć zastosowanie w wielu dziedzinach. Pokażemy przykład takiego nietechnicznego zastosowania TRIZ podczas webinarium, na które zapraszamy w dniu 4 maja 2017 o godzinie 19:00.

W ramach partnerstwa z firmą TechBrainers organizujemy seminarium Kick Off TRIZ, które jest pierwszym etapem zapoznania uczestników z Pragmatycznymi Innowacjami na podstawie TRIZ.

Wydarzenie posiada patronat NCBiR.

Podczas seminarium wystąpią światowej klasy specjaliści TRIZ:

prof. Sergei Ikovenko – TRIZ Master, Prezydent MA TRIZ, prof. MIT, twórca zespołów innowacyjnych m.in.: Samsung, INTEL, Siemens, GE, P&G, Hyundai, KIA, LG i wielu innych na całym świecie (USA).
Temat wykładu: Pragmatyczne innowacje – od pomysłu do sukcesu rynkowego na przykładzie światowych korporacji.

prof. Oliver Mayer – Prof. Dr.-Ing. habil. Senior Principal Engineer, Lead MBB (Quality), TRIZ Level 4, GE Global Research, Monachium (Niemcy).
Temat wykładu: Wdrażanie TRIZ w środowisku dużego przedsiębiorstwa na przykładzie korporacji GE.

dr Yongwei Sun, DFSS/TRIZ Manager director of National Institute of Clean-and-Low-Carbon Energy (NICE), R&D Institute Shenhua Group (Chiny).
Temat wykładu: O przyspieszenie innowacji w dziedzinie energetyki, przemysłu węglowego i badań na podstawie TRIZ – na przykładzie korporacji China Shenhua Energy Company (191 miejsce w światowym rankingu TOP-500).

Kolejny etap to planowany wyjazd studyjny do instytutu NICE (Chiny) oraz firmy China Shenhua Energy Company w celu przeszkolenia uczestników z podstaw metodologii TRIZ oraz naocznego pokazania wyników wdrożenia TRIZ w przedsiębiorstwie z branży energetycznej.

Szczegóły i rejestracja na stronie firmy TechBrainers:
www.techbrainers.com/triz-kick-meeting

Udział w seminarium jest bezpłatny.
Liczba miejsc ograniczona.
Data wydarzenia - 13 marca 2017r.
Miejsce: Warszawa.
Wykłady będą prowadzone w języku angielskim.

Firma NOVISMO działa na rzecz popularyzacji Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań (TRIZ) w Polsce. Organizujemy wiele spotkań połączonych z wykładami i prezentacjami na temat TRIZ, odbyły się dwa seminaria certyfikacyjne I stopień, a we wrześniu w Krakowie odbędzie się spotkanie specjalistów TRIZ z całego świata: międzynarodowa konferencja TRIZfest 2017.
Coraz więcej osób chce poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie, jednocześnie coraz więcej pracodawców w ceni sobie znajomość TRIZ poświadczoną międzynarodowym certyfikatem.
Certyfikat I stopnia wystawiony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie TRIZ ma już kilkadziesiąt osób w Polsce, a w niedługim czasie będzie okazja zdobycia certyfikatu II stopnia. Seminarium na II stopień zaplanowane jest na 30.05 - 03.06 i odbędzie się w Warszawie. Program obejmuje 5 dni po 8 godzin zajęć. Z uwagi na niezbędną znajomość podstaw TRIZ, do uczestnictwa zapraszamy osoby, które mają już certyfikat I stopnia.
Podobnie jak w przypadku seminarium na I stopień, szkolenie na II stopień będzie obejmowało zarówno wykład, jak i rozwiązywanie zadań w praktyce. Zajęcia poprowadzi doskonale znany uczestnikom naszych seminariów I stopnia profesor Sergei Ikovenko - TRIZ Master, praktyk z wieloletnim doświadczeniem, prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia TRIZ, wykładowca MIT.
Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim. Uczestnicy seminarium otrzymają materiały szkoleniowe w języku polskim.

Rejestracji na seminarium certyfikacyjne można dokonać na stronie www:
Strona seminarium na II stopień MA TRIZInformujemy, że seminarium na I stopień MA TRIZ organizowane przez Novismo Sp. z o.o. zostało przełożone i odbędzie się w dniach 22-24 marca 2017r. Wszystkich zainteresowanych prosimy o rejestrację swojego udziału.

Strona seminarium na I stopień MA TRIZ

W dniu 08.12.2016r. podczas VI Konferencji Badawczej PARP w Warszawie wystąpi prof. S. Ikovenko z wykładem pt.:"Czy można zaprojektować innowację? – pragmatyczne innowacje na podstawie Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań (TRIZ)".

Więcej informacji i rejestracja na stronie PARP.
www.konferencjabadawcza.parp.gov.pl

Serdecznie zapraszamy!

Oficjalne rozpoczęcie przygotowań do Międzynarodowej Konferencji TRIZfest 2017.

Zaproszenie do nadsyłania propozycji wystąpień rozpoczęło oficjalną fazę przygotowań do zaplanowanej na 14 – 16 września 2017 roku Międzynarodowej Konferencji TRIZfest 2017, która odbędzie się w Krakowie.

Przypominamy, że w konferencji może wziąć udział każdy zainteresowany TRIZ: zarówno zaawansowani, doświadczeni praktycy, jak i osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z TRIZ. Będzie to świetna okazja poznania międzynarodowego środowiska użytkowników TRIZ, zapoznania się z najnowszymi trendami w TRIZ, nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń.

Uczestnicy będą mieli możliwość przedstawienia swoich prac podczas piętnastominutowych prezentacji. Wszyscy zainteresowani wystąpieniem na Konferencji proszeni są o nadsyłanie swoich tekstów do Komitetu Programowego Konferencji, który zajmie się oceną prac i powiadomi ich autorów o wynikach procesu kwalifikacyjnego. Czas pomiędzy sesjami prelekcji będzie przeznaczony na dyskusje w podgrupach oraz networking.

W przeddzień Konferencji odbędzie się seminarium obejmujące wykłady na zróżnicowane tematy, natomiast ostatni dzień Konferencji będzie przeznaczony na certyfikację na stopień TRIZ Master oraz na kongres Międzynarodowego Stowarzyszenia MATRIZ.

Komitet Programowy Konferencji określił następujące ramy tematyczne propozycji wystąpień:
- badania i rozwój teorii i metod TRIZ;
- rozwój narzędzi TRIZ w praktycznych zastosowaniach;
- zastosowanie TRIZ w nauce, technice, biznesie i w działaniach społecznych;
- proces innowacyjny z TRIZ;
- TRIZ w pedagogice , edukacji i szkoleniach;
- TRIZ w praktyce – studia przypadków;
- integracja TRIZ z innymi metodami zarządzania produktami i procesami.

Mile widziane będą także prace z dziedziny metodyki kreatywności, automatyzacji wynalazczości, zarządzania innowacyjnością oraz na wszelkie inne tematy związane z TRIZ.
Oczekiwane są artykuły i prezentacje przedstawiające najnowsze przykłady aktywności w następujących obszarach:
- Badania: osiągnięte wyniki empiryczne i teoretyczne, a także bieżące procesy badawcze,
- Rozwój metod i narzędzi: prezentacja nowych metod i narzędzi oraz propozycji ulepszenia narzędzi już istniejących i wykorzystywanych w praktyce.
- Studia przypadków : przykłady zastosowań narzędzi TRIZ zakończonych udokumentowanym sukcesem.
- Wzory do naśladowania: przykłady najlepszych działań i wdrożeń zakończonych znaczącymi sukcesami.

Wszelkie dodatkowe informacje, w tym szczegółowe wymogi formalne dotyczące prac zgłaszanych na Konferencję TRIZfest 2017, zamieszczone są na stronach www.matriz.org, www.matriz.pl oraz www.triz-event.com

Informacje dotyczące Konferencji będą aktualizowane na bieżąco – zapraszamy do odwiedzania naszej strony www.

To właśnie dziś Henryk Altszuller twórca metodologii Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań obchodziłby 90 rocznicę swoich urodzin. Z tej okazji na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień TRIZ. Choć w Polsce metodologia ta przez bardzo długi czas pozostawała nieznana szerszemu gronu odbiorców, to warto przypomnieć, że pierwsze próby rozwoju TRIZ mają już 70 lat, a pierwszy artykuł poświęcony tej niezwykłej teorii wynalazczości ukazał się sześć dekad temu. Choć Altszullera nie ma już z nami, to jako jedni z jego uczniów niezmiernie cieszymy się z rosnącego zainteresowania w Polsce dziełem życia tego niezwykłego człowieka.

Biografia Henryka Altszullera


Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że III seminarium na I stopień MA TRIZ odbędzie się w styczniu 2017r.
Cieszymy się, że nasze działania mające na celu popularyzację TRIZ w Polsce skutkują coraz większym zainteresowaniem tą metodą i zapotrzebowaniem na szkolenia.
Z przyjemnością informujemy zatem, że właśnie rozpoczęła się rejestracja na III otwarte seminarium na I stopień MA TRIZ, które odbędzie się w dniach 19-21 stycznia 2017 roku w Warszawie. Będzie to świetna okazja zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności: trzy dni będą wypełnione wykładami i ćwiczeniami, a zajęcia zakończone zostaną egzaminem certyfikacyjnym. Uzyskanie certyfikatu jest dodatkowo potwierdzane wpisem nazwiska jego posiadacza na listę specjalistów TRIZ dostępną na stronie internetowej Międzynarodowego Stowarzyszenia MA TRIZ.
Seminarium rozpocznie się trzygodzinnym wykładem wprowadzającym - udział w tej części spotkania jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
Szczegółowe informacje organizacyjne będą przekazywane drogą mailową wszystkim zarejestrowanym osobom.

Strona seminarium na I stopień MA TRIZ

Wydarzenie zostało objęte honorowymi patronatami przez:
Marszałka Województwa Podkarpackiego
Rektora Uniwersytetu RzeszowskiegoSzanowni Państwo,

W imieniu:
Uniwersyteckiego Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Rzeszowskiego,
Podkarpackiego Klastra Energii Odnawialnej,
Polskiego Instytutu Innowacji i Transferu Technologii S.A.
wraz z firmą NOVISMO Sp. z o.o. zapraszamy na otwarte seminarium pt.:
„Pragmatyczne innowacje – od pomysłu do sukcesu rynkowego”, które odbędzie się w dniu 05.10.2016r. w auli budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego, przy ul. Pigonia 1 w Rzeszowie.

Wykład w j. angielskim poprowadzi:
TRIZ Master, Prezydent MA TRIZ, prof. MIT, twórca zespołów innowacyjnych m.in.: Samsung, INTEL, Siemens, GE, P&G, Hyundai, KIA i LG – Sergei Ikovenko.
Postać prof. Sergeia Ikovenko

Temat pt.: „Gotowość technologiczna a poziom zainteresowania wynikami prac B+R” przedstawi dr inż. Jan Andreasik, UCTT UR.
Temat pt.: „Broker innowacji w skutecznym łączeniu nauki z biznesem” przedstawią, Jerzy Wołkowycki, Łukasz Bilski, PIIiTT S.A.
Temat pt.: „Rozwój TRIZ w Polsce” przedstawi dr Sergey Yatsunenko, Novismo Sp. z o .o.

Zaproszenie oraz agenda seminarium
Formularz rejestracji

Decyzja zapadła i możemy oficjalnie ogłosić, że międzynarodowa konferencja TRIZfest 2017 odbędzie się w dniach 14-16 września przyszłego roku w Polsce, w Krakowie.

TRIZfest to coroczne spotkanie specjalistów i sympatyków TRIZ z całego świata, organizowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie TRIZ, przy współpracy z lokalnymi organizacjami. Jest to okazja spotkania i wymiany doświadczeń między osobami wykorzystującymi TRIZ w swojej codziennej praktyce zawodowej w różnych dziedzinach. Jest to także okazja spotkań towarzyskich i nawiązania nowych kontaktów. Ostatnio dwa kolejne spotkania odbyły się w Azji: w 2015 roku w Seulu, w 2016 roku w Pekinie, czyli w miejscach, gdzie popularność TRIZ wzrasta w największym tempie, a rezultatem tego zjawiska są gwałtownie rosnące zyski firm, które postawiły na tę metodę. Mamy nadzieję, że decyzja o zorganizowaniu następnej edycji w Polsce przyczyni się do szerszego rozpropagowania TRIZ w naszym kraju. Dla wielu osób przyjazd na TRIZfest w Krakowie będzie pierwszą wizytą w Polsce – mamy nadzieję, że goście znajdą wiele powodów, by odwiedzić nasz kraj ponownie.

O wszelkich szczegółach dotyczących konferencji, jej tematyki i organizacji i warunkach udziału będziemy na bieżąco informować na naszej stronie oraz na stronie Międzynarodowego Stowarzyszenia MATRIZ.

Bycie wynalazcą odnoszącym sukcesy to kwestia talentu i ponadprzeciętnych umiejętności twórczych? Nagle następuje olśnienie i genialny pomysł pojawia się ot tak, znikąd? Owszem, tak się zdarza, ale bycie skutecznym wynalazcą, prawdziwym innowatorem wcale nie oznacza czekania na natchnienie czy olśnienie. Innowacyjności można się nauczyć – opowiada o tym Sergei Ikovenko podczas wystąpienia zorganizowanego pod hasłem TED.

TED (Technology, Entertainment, Design) to amerykańska marka konferencji naukowych, mająca na celu popularyzację idei wartych propagowania („Ideas worth spreading”). W formule TED ze swoimi prelekcjami występują wybitni naukowcy, działacze społeczni, przedsiębiorcy, politycy. Wystąpienia te są rejestrowane i udostępniane w Internecie – idee warte rozpropagowania mają szanse dotrzeć do naprawdę szerokiego grona odbiorców.

Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania prezentacji doświadczonego specjalisty i autorytetu w dziedzinie TRIZ, który przekonuje, że potencjał wynalazczy drzemie w każdym z nas. To idea jak najbardziej warta popularyzacji!

W dniu 28 czerwca w Polsko-Amerykańskim Centrum Zarządzania, będącym wyspecjalizowaną jednostką organizacyjną Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, wyodrębnioną na potrzeby edukacji menedżerskiej, profesor Sergei Ikovenko wygłosił wykład seminaryjny na temat podstaw TRIZ i jej zastosowania w rozwoju innowacyjnej przedsiębiorczości. Seminarium było przeznaczone dla inżynierów działów R&D, menedżerów produktu, menedżerów marketingu, menedżerów projektów, planistów strategicznych, brokerów innowacji, menedżerów innowacji, właścicieli firm, twórców start-upów, przedsiębiorców, specjalistów SixSigma, Lean i DFSS oraz dla kadry zarządzającej. Profesor Ikovenko przedstawił ogólny zarys teoretyczny metodyki TRIZ oraz podał liczne przykłady praktycznego jej zastosowania. Uczestnicy seminarium zostali zachęceni do poszerzenia swojej wiedzy w tym zakresie i znalezienia dla niej zastosowania w codziennej praktyce zawodowej.


W dniu 27 czerwca w Warszawie miało miejsce spotkanie środowisk TRIZ.
Gospodarzem spotkania, które zorganizowała firma Novismo Sp. z o.o., było Stowarzyszenie Naukowo-Przemysłowe TRIZ Polska oraz Prezydent MA TRIZ, pan prof. MIT Sergei Ikovenko.

Na spotkaniu reprezentowane były następujące instytucje i firmy:
1. Stowarzyszenie Naukowo-Przemysłowe TRIZ Polska (w organizacji).
2. Fundacja TRIZ Polska.
3. Grupa ODiTK.
4. Politechnika Krakowska.
5. Politechnika Białostocka.
6. Urząd Patentowy RP.
7. Novismo Sp. z o.o.Podczas spotkania, przedstawiciele wyżej wymienionych organizacji, krótko zaprezentowali dotychczasowe dokonania i plany w zakresie TRIZ.
Prezydent MA TRIZ Profesor Sergei Ikovenko zapytał w imieniu MA TRIZ, czy środowisko skupione wokół TRIZ w Polsce byłoby gotowe podjąć się organizacji w Polsce międzynarodowej konferencji TRIZfest w roku 2017.

W głosowaniu deklaratywnym odnotowano jeden głos wstrzymujący się, pozostałe głosy były za organizacją konferencji i jednocześnie deklaracją włączenia się tych firm i instytucji w przygotowanie wydarzenia.

Spotkanie było ponadto okazją do zapoznania się osób zajmujących się TRIZ w Polsce, a także do dyskusji nad możliwymi formami integracji środowiska oraz współpracy, której celem jest popularyzacja TRIZ w naszym kraju.

W dniach 20-22 czerwca w Warszawie odbyło się już drugie seminarium certyfikacyjne na I stopień zgodnie z wymogami MA TRIZ. W zajęciach prowadzonych przez prof. Sergei Ikovenko udział wzięło 17 osób, które ostatniego dnia seminarium przystąpiły do egzaminu certyfikacyjnego.
Znamy już wyniki testu egzaminacyjnego i z przyjemnością informujemy, że grono osób w Polsce z wiedzą potwierdzoną w zakresie I stopnia MA TRIZ powiększyło się o 17 osób.
Gratulujemy!


To świetny początek wykorzystywania TRIZ na co dzień. Na dzień dzisiejszy NOVISMO certyfikowało w Polsce zgodnie z wymogami MA TRIZ – 57 osób na I stopień i 6 osób na II stopień.
Wkrótce będziemy informować o możliwościach zdobywania kolejnych stopni certyfikacji.

Zapraszamy Państwa na bezpłatne seminarium poświęcone TRIZ!

Spotkanie odbędzie się w dniu 28 czerwca 2016 w godz. 10:00-13:00 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Wykłady poprowadzi prof. Sergei Ikovenko, TRIZ Master, Prezydent MA TRIZ, prof. MIT, twórca zespołów innowacyjnych m.in.: Samsung, INTEL, Siemens, GE, P&G, Hyundai, KIA, LG i wielu innych.
Postać prof. Sergeia Ikovenko

Wykład odbędzie się w języku angielskim.
Termin: 28 czerwca 2016 (wtorek), godz. 10.00 – 13.00
Miejsce: Wydział Zarządzania, Uniwersytet Łódzki, ul. Matejki 22/26
Udział w seminarium jest bezpłatny.

Prosimy o zarejestrowanie swojego udziału w seminarium.
Formularz rejestracji

Szanowni Państwo, w imieniu zespołu Novismo przepraszamy za nieudogodnienia związane z webinarium, spowodowane problemami technicznymi. Przekazujemy Państwu wiadomość od profesora Ikovenko, wraz z małą niespodzianką.

Wiadomość od prof. Ikovenko

Jest to unikatowa możliwość przetestowania najnowszego oprogramowania Innovation Consultant.
Jak uzyskać oprogramowanie?
1. Należy pobrać program Innovation Consultant z Google Play.
2. Oprogramowanie nie jest ogólnodostępne, indywidualny kod otrzymają Państwo pisząc na adres biuro@novismo.com.

Webinarium "Powody wdrażania TRIZ w korporacjach, przedsiębiorstwach i startupach" odbędzie się w środę 1 czerwca o godzinie 20:00.

Grupa NOVISMO ma zaszczyt zaprosić na cykl webinariów poprzedzających drugie oficjalne seminarium certyfikacyjne na pierwszy stopień wiedzy TRIZ. Webinaria będą poświęcone tematyce współczesnej Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań. Cykl ten to unikatowa możliwość poznania metody stosowanej w najbardziej innowacyjnych firmach na świecie. Webinaria poprowadzi profesor Sergei Ikovenko - TRIZ Master, prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia TRIZ (MA TRIZ), profesor Massachusetts Institute of Technology.

Więcej informacji i terminy webinariów

W dniu 16 maja 2016 gościliśmy na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej, gdzie mieliśmy okazję zaprezentować metodę TRIZ. Wykładowi przysłuchiwali się nie tylko studenci studiów II stopnia, ale także pan prof. dr hab. Jerzy Świątek, na którego zaproszenie przyjechaliśmy, pan prof. dr hab. Jerzy Józefczyk oraz pan doc. dr inż. Marian Waldemar Brol.

Podczas prezentacji dr Sergey Yatsunenko opowiedział o historii i obecnej formie TRIZ, a także przedstawił przykłady praktycznego zastosowania tej metody w ulepszaniu produktów i usprawnianiu procesów. Pytania po wykładzie oraz brawa dla prelegenta potwierdzają, że TRIZ zainteresował słuchaczy – mamy nadzieję, że będą chcieli poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. Najbliższa okazja zapoznania się z TRIZ będzie już w czerwcu – zapraszamy!

Seminarium na I stopień MA TRIZ

W dniach 25 – 27 stycznia 2016 roku w Warszawie odbyło się pierwsze otwarte seminarium certyfikacyjne na I stopień TRIZ zorganizowane przez grupę NOVISMO. Wyniki seminarium: 38 nowych osób z certyfikatem I stopnia TRIZ.

Kolejne seminarium certyfikacyjne na pierwszy stopień MA TRIZ odbędzie już w czerwcu – zapraszamy!

Więcej informacji

Przedstawiciel Novismo, Sergey Yatsunenko, w środę 13 stycznia 2016, wygłosi prelekcję nt TRIZ w ramach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego i CITTRU w Krakowie.

14 stycznia o godzinie 19:00 odbędzie się webinar z prof. Sergeyem Ikovonko, prelegentem Seminarium na I stopień certyfikacji MA TRIZ. Serdecznie zapraszamy wszyskich zaintersowanych.

Nagranie z webinarium jest już dostępne.

3 grudnia 2015 w czasie V konferencji badawczej PARP wystąpił przedstawiciel grupy Novismo. Sergey Yatsunenko przybliżył uczestnikom metodologię TRIZ jako metodę kontrolowanej innowacji.