Skip links

Audyt innowacyjności to wykonywany w okresie 4-6 tygodni przegląd aktualnego stanu w określonym obszarze, kończący się raportem dla zamawiającego. Raport z audytu stanowi znakomity materiał do podjęcia decyzji o kierunku rozwoju i właściwej alokacji środków w poprawę konkurencyjności przedsiębiorstwa lub inwestycje w B+R.

Strategie dla własności intelektualnej

Własność intelektualna, innowacje, czy nowe opracowania często  zabezpieczane są patentami. Stanowią one ochronę interesów wynalazcy dając czas oraz możliwość skorzystania z efektów wynikających z poniesionych kosztów na ich opracowanie. Ale czy jeśli rynek jest wyjątkowo interesujący, możliwe jest stworzenie rozwiązania alternatywnego? Jeśli tak jest, czy możliwa jest skuteczniejsza jego ochrona?

ZAPYTAJ EKSPERTA POWRÓT DO LISTY

Tworzenie strategii dla własności intelektualnej.

Wykorzystanie strategii patentowych dla własności intelektualnej. TRIZ zapewnia szereg nowych możliwości związanych z patentami.

Metodyka pozwala na skuteczne opracowanie od strony technicznej i technologicznej1) w zależności od potrzeby:

  • Wzmocnienie istniejących patentów.
  • Zapewnienie swobodnego działania poprzez stworzenie alternatywnych rozwiązań do istniejących patentów konkurencyjnych.
  • Tworzenie skutecznych zastrzeżeń patentowych.

 

  1. Metodyka oferuje i operuje narzędziami w obszarze i na poziomie technologicznym oraz technicznym. Nie ingeruje w zapisy prawne.

Napisz do nas

Return to top of page
X
X
X