Skip links

Relacja z konferencji TRIZfest-2019

W dniach 11-14 września w Heilbronn (Niemcy), w siedzibie Frankońskiej Izby Przemysłowo-Handlowej odbył się TRIZfest-2019, czyli coroczna konferencja znawców i praktyków TRIZ – przedstawicieli organizacji zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu TRIZ (MA TRIZ). Uczestnicy spotkania przybyli między innymi z Chin, Czech, Indii, Korei, Polski, Rosji, Ukrainy, USA i oczywiście z Niemiec. TRIZfest jest przede wszystkim okazją do spotkań, dyskusji, nawiązywania kontaktów, pochwalenia się rezultatami swoich aktywności oraz przedstawienia nowych koncepcji rozwijania Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań.

Gratulujemy dr. Sergeyowi Yatsunenko, dyrektorowi merytorycznemu Novismo, który jako pierwszy specjalista TRIZ w Polsce otrzymał certyfikat 4 stopnia MA TRIZ. W tym roku pokazaliśmy również napisany przez nas podręcznik na pierwszy stopień certyfikacji, który właśnie ukazał się w wersji anglojęzycznej. Pierwsze egzemplarze tej edycji znalazły nabywców wśród uczestników konferencji TRIZfest-2019.

Ponieważ dobiegła końca kadencja dotychczasowych władz stowarzyszenia, w Heilbronn miały miejsce wybory nowego zarządu i nowego prezydenta, którym został dr Oleg Feygenson, TRIZ Master na co dzień pracujący w firmie Samsung Electronics w Korei Południowej – gratulujemy!

TRIZfest to także spotkanie dobrych znajomych i okazja do życia towarzyskiego. W Heilbronn spotkania przenosiły się także na ulice miasta, gdzie właśnie trwał Festiwal Wina – znakomita okazja do posmakowania produktów lokalnych winnic.

TRIZfest-2020 odbędzie się w Austrii lub w Indiach – decyzja o lokalizacji przyszłorocznej konferencji zostanie ogłoszona w ciągu najbliższych tygodni.

Wszystkie aktualności
Return to top of page
X
X
X