Skip links

Poznaj Novismo

Zespół praktyków tworzący innowacje na zamówienie oraz prowadzący nauczanie metodyki Pragmatycznych Innowacji

O firmie Novismo Sp. z o.o.

W codziennej pracy zawodowej nie zawsze pływamy po spokojnych wodach oceanu możliwości – szczególnie dotyczy to działów badawczo-rozwojowych. Firma Novismo to przede wszystkim ludzie tworzący zgrany zespół, którego doświadczenia, umiejętności i wiedza połączone z pasją pozwalają nawet w czasie sztormu bezpiecznie doprowadzić każdy projekt do portu.
Nasz sukces wynika ze skuteczności działania. Pracujemy aż do osiągnięcia uzgodnionego celu, który można zmierzyć. Taką efektywność osiągamy dzięki zaangażowaniu zespołu oraz unikatowej, powtarzalnej metodyce pragmatycznych innowacji.
Nasze projekty to nie tylko generowanie pomysłów. Każdy z projektów kończy się opracowaniem wachlarza rozwiązań sprawdzonych symulacyjnie i eksperymentalnie, prototypów przygotowanych na podstawie rzetelnej dokumentacji konstruktorskiej oraz wdrożeniem wybranych opcji. Jesteśmy przekonani, że tylko projekty gotowe do wdrożenia pozwolą przełożyć problemy na efektywne rozwiązania.
Razem znaczy więcej i lepiej, dlatego podczas naszych działań współpracujemy z najlepszymi, dokładnie sprawdzonymi specjalistami i instytucjami z Polski i z całego świata. Dzięki temu nie tylko metodyka, ale również część technologiczna oparta jest na uporządkowanej, aktualnej wiedzy naukowej zgodnej z najwyższymi standardami.
Potwierdzeniem jakości naszych działań są efekty prac i zadowoleni klienci. Naszym doświadczeniem na co dzień wspieramy naszych zleceniodawców w rozwijaniu i wykorzystywaniu ich innowacyjnego potencjału. Pomagamy zrealizować ich wizje, dzięki czemu uzyskują oni przewagę konkurencyjną i realne korzyści finansowe.

Sukcesy zespołu Novismo

  • Zostaliśmy uhonorowani Polską Nagrodą Innowacyjności PAP 2022.
  • W latach 2016-2022 przeszkoliliśmy już ponad 700 osób, które uzyskały certyfikat specjalisty MA TRIZ.
  • Współpracowaliśmy w opracowaniu kilkudziesięciu innowacji zakończonych wdrożeniami.
  • Dr S. Yatsunenko – członek Zarządu Novismo został wybrany w 2022r. Prezydentem Międzynarodowego Stowarzyszenia TRIZ (MA TRIZ) na kolejną kadencję.
  • Opracowaliśmy i wydaliśmy pierwszy na świecie podręcznik do nauki metodyki TRIZ. Podręcznik w j. polskim doczekał się czterech wznowień i został przetłumaczony na wiele języków, w tym: angielski, niemiecki, chiński, hebrajski i inne.
  • Opracowaliśmy i wdrożyliśmy nowy, innowacyjny model prowadzenia szkoleń online, który doczekał się opisu i publikacji naukowych. W tymże modelu prowadzimy aktualnie nasze szkolenia.

Misja Novismo

Naszą misją jest podniesienie polskiej innowacyjności wykorzystując w tym celu narzędzia pragmatycznych innowacji, które mają swoje umocowanie w Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań (TRIZ).
Jako firma komercyjna nasze działania ukierunkowane są na wsparcie przedsiębiorstw, uczelni, jednostek naukowych, startupów i pasjonatów w ich dążeniu do podniesienia innowacyjności. Korzystając z posiadanych kompetencji w zarządzaniu innowacyjnymi projektami pracujemy z dużą sprawnością, dbałością o szczegóły, rzetelnością, dostarczając naszym klientom wysokiej jakości produkty.

Wizja Novismo

Naszą wizją jest umocowanie firmy Novismo jako wiodącego podmiotu znacząco wpływającego na innowacyjność polskiej gospodarki. Jesteśmy w posiadaniu wiedzy w zakresie sprawdzonych na świecie narzędzi do tworzenia innowacji oraz kompetencji w zwinnym zarządzaniu projektami. Stąd dążymy do zbudowania w Polce ekosystemu na wzór tych sprawdzonych i sprawnie działających, z przejrzystymi procedurami i na podstawie algorytmów TRIZ.

Dane firmy

Novismo Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 37 lok. 2.43
02-672 Warszawa

(+48) 605 352 040
biuro@novismo.com

NIP: 5213743124
REGON: 365042777
KRS: 0000629741
Bank: mBank S.A.
64 1140 2004 0000 3802 7636 1519

Organ Rejestrowy:
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Novismo laureatem Polskiej Nagrody Innowacyjności

Z ogromną satysfakcją informujemy, że firma Novismo Sp. z o.o. w roku 2022 została laureatem Polskiej Nagrody Innowacyjności przyznawanej przez Polską Agencję Przedsiębiorczości.

Dziękujemy naszym Klientom i Partnerom za dotychczasową współpracę, która składa się na wspólny sukces! Tak prestiżowe uhonorowanie naszych wysiłków jest potwierdzeniem najwyższej jakości oferty i rzeczywistego wkładu w innowacyjność polskiej gospodarki.

Opinie i referencje

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z opiniami oraz referencjami, które otrzymaliśmy od naszych klientów.

Szanowna Pani Małgorzato,
dziękuję za Pani profesjonalizm i świetną organizację zajęć. Pierwszy raz uczestniczyłam w szkoleniu, które było tak dopracowane, zarówno merytorycznie jak i organizacyjnie.
Mam nadzieję, że uda nam się podjąć z Państwem dalszą współpracę w zakresie szkoleń i warsztatów.
Pozdrawiam i dziękuję!

Szkolenie zamknięte dla pracowników uczelni i CTTMaj 2023

Dzień dobry,
Panie Krzysztofie, bardzo dziękuję za ciekawe szkolenie. Po okresach zachwytu Leanem, Six Sigmą, DOE teraz to TRIZ skradł moje serce.
Jeszcze „przegryzam” się przez materiały i książkę z I poziomu, ale chciałabym głębiej wejść w tajniki TRIZ. Czy mogę prosić o podpowiedź w zakresie dodatkowej literatury, ciekawych artykułów.
Dodatkowo chciałabym przystąpić do szkolenia na poziomie II. Czy będzie takie szkolenie w tym roku?

Szkolenie online 1. stopnia MA TRIZKwiecień 2023

Szanowny Panie Krzysztofie,
…Co do samego szkolenia to jestem bardzo zadowolony i z czystym sumieniem polecę je każdemu, kto jest zainteresowany tematyką TRIZ.
Na osobną pochwałę zasługuje Pani Małgorzata, która włożyła bardzo dużo energii w prowadzenie zajęć i przekazywanie wiedzy.
Myślę, że skorzystam jeszcze z oferty Pańskiej firmy, być może przy okazji najbliższych szkoleń.
Pozdrawiam serdecznie i życzę samych sukcesów.

Szkolenie stacjonarne w WarszawieGrudzień 2022

Panie Krzysztofie,
Gratulacje – i najwyższe wyrazy szacunku.
Bardzo się cieszę z tej informacji – również uważam waszą działalność za godną polecenia i miło wspominam naszą współpracę.
Gratulacje raz jeszcze!

Nagroda dla Novismo oraz szkolenia zamknięte dla przedsiębiorstwa z branży AutomotiveListopad 2022

Szanowni Państwo,
Udział w szkoleniu uważam za bardzo wartościowy. Teraz zastosuję tą wiedzą w swoich projektach. Proszę o informację jak już zostanie ustalony termin szkolenia na II stopień, zamierzam kontynuować naukę w zakresie TRIZ.

Szkolenie online 1. stopnia MA TRIZPaździernik 2022

Wspólnie możemy więcej

Stowarzyszenie TRIZ Polska

Wraz z zaprzyjaźnionymi instytucjami ze świata biznesu, nauki i administracji wspólnymi staraniami powołaliśmy Stowarzyszenie Naukowo-Przemysłowe TRIZ Polska.

STRONA WWW

Konfederacja Lewiatan

Pozostając w szeregach Konfederacji Lewiatan sprawniej docieramy do przedsiębiorstw z ambicjami  i rozwijamy potencjał B+R małych i średnich firm rodzinnych w Polsce.

CERTYFIKAT

Klub Innowatora

Mobilizujemy młodych wynalazców. Razem z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną wspieramy studentów Politechniki Śląskiej zrzeszonych w Klubie Innowatora. Nasze starania zostały docenione. Zostaliśmy wyróżnieni honorowym członkostwem tej organizacji.

CERTYFIKAT

Liga Innowacji

Działając wspólnie z partnerami w programach objętych patronatem Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Energii i Agencji Rozwoju Przemysłu pracujemy na rzecz rozwoju B+R w polskich przedsiębiorstwach.

CERTYFIKAT

Nasze zaangażowanie w programach wsparcia

Aktywnie działamy w programach wspierając wszelkie przejawy innowacyjności w środowiskach biznesu, nauki i administracji. Pomagamy rozwijać technologie nie tylko dużym firmom, ale także małym rodzinnym przedsiębiorstwom, start’upom oraz pasjonatom. Udział w tych programach jest dla uczestników często nieodpłatny!

Zachęcamy do zapoznania się z programami, w których uczestniczymy.

Na zlecenie MA TRIZ opracowaliśmy podręcznik z zakresu 1. stopnia certyfikacji. Dostępne są wersje w języku polskim i angielskim. Więcej o podręczniku dowiesz się tutaj.

Należymy do Międzynarodowego Stowarzyszenia TRIZ (MA TRIZ)

Jako jedyni w Polsce prowadzimy certyfikacyjne szkolenia TRIZ dla specjalistów na 1, 2 i 3 stopień MA TRIZ.

Udzielając się w pracach Zarządu MA TRIZ wyznaczamy kierunki rozwoju TRIZ na świecie.

Nasi trenerzy posiadają uprawnienia wszystkich w tym najwyższych poziomów certyfikacji MA TRIZ.

Return to top of page
X
X
X